Aktualności

Kontroler na szlaku

Dodano: 2014-01-09
Najwyższa Izba Kontroli i jej słowacki odpowiednik prowadzą kontrolę bezpieczeństwa turystyki i rekreacji w górach. W Tatrzańskim i Babiogórskim Parku Narodowym inspektorzy NIK sprawdzili stan szlaków, przeprowadzili także ankietę wśród turystów. Na stronie internetowej NIK można także wypełnić ankietę na temat kondycji szlaków turystycznych i działalności edukacyjnej (ankieta jest dostępna także w serwisach UM Zakopane i Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK). Podobną ankietę - dotyczącą szlaków po południowej stronie gór - opublikował na swojej stronie słowacki Najwyższy Urząd Kontroli.

NIK pyta m.in. o to, czy oznakowanie szlaków turystycznych jest wystarczające, czy są one bezpieczne, czy zdarzyło się nam zgubić szlak i co mogłoby wpłynąć na bezpieczeństwo górskich wędrówek. Ankieta jest anonimowa i można ją wypełniać do 14 lutego.

W ramach akcji NIK przeprowadziła także (po raz pierwszy w historii) kontrolę w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, Górskim i Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym oraz w Tatrzańskim i Babiogórskim Parku Narodowym. Równolegle słowacki odpowiednik NIK przeprowadził ocenę działań Horskiej Zachrannej Slużby.

Wyniki kontroli zostaną opublikowane prawdopodobnie jeszcze przed wakacjami.

« Wróć zobacz więcej aktualności »