Aktualności

Ratunek w smarfonie

Dodano: 2014-08-17
Jest już dostępna aplikacja Ratunek, która umożliwia zgłoszenie wypadku w górach z automatycznym podaniem dokładnej lokalizacji osoby poszkodowanej. Darmowa aplikacja działa na smartfonach wyposażonych w system Android. O testach systemu w Tatrach pisaliśmy kilka tygodni temu w serwisie, obecnie aplikacja została już wdrożona i już na terenie całych polskich gór.

Najważniejsze funkcje aplikacji Ratunek to:
- wzywanie pomocy – w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia telefon łączy się z odpowiednią służbą ratowniczą w regionach górskich; aplikacja automatycznie wybiera zintegrowany z nią numer ratunkowy w górach 601 100 300 i łączy się z właściwą, najbliższą służbą ratowniczą;
- lokalizacja osoby potrzebującej pomocy – telefon automatycznie wysyła informację z lokalizacją (dokładność do 3 m) osoby dzwoniącej; wysłanie lokalizacji następuje poprzez SMS w trakcie rozmowy telefonicznej.

Aplikacja Ratunek jest jedyną zaaprobowaną i dołączoną do systemu powiadamiania o zgłoszeniu wypadku używanego przez służby ratownicze. Aplikacja jest bezpłatna, można ją pobrać ze strony: play.google.com/store.

« Wróć zobacz więcej aktualności »