Aktualności

Schronisko górskie dla całej rodziny

Dodano: 2014-07-21
Coraz częściej do schronisk górskich i kempingów należących do PTTK przyjeżdżają rodziny z dziećmi, a przyciąga ich oferta zajęć dodatkowych. Rodziny, które decydują się na wypoczynek w górach, często pozostają w jednym schronisku dłużej niż jeden czy dwa dni, więc gospodarze przygotowują dla nich coraz szerszą ofertę zajęć dodatkowych, które urozmaicają pobyt wieczorami lub podczas złej pogody. Często przygotowany jest program zajęć – mogą to być m.in. spotkania z podróżnikami, pokazy filmów czy prelekcje połączone z pokazami zdjęć z różnych zakątków świata. Schroniska umożliwiają też przygotowanie do dalszej wędrówki, w tym sprawdzenie warunków pogodowych i przygotowania szlaków.

Turyści coraz aktywniej spędzają także czas na kempingach, wielu zainteresowanych jest wycieczkami kajakowymi czy rowerowymi. Na niektórych kempingach pracują animatorzy, a wieczorami organizowane są ogniska i wieczory animacyjne, które skierowane są szczególnie do rodzin.

Do PTTK należy łącznie 167 obiektów noclegowych, w tym 69 schronisk górskich i 19 stanic wodnych. Organizacja zarządza także 18 studenckimi bazami noclegowymi. W PTTK zrzeszonych jest niemal 70 tys. członków.

« Wróć zobacz więcej aktualności »