Aktualności

Uwaga na fałszywych "kwatermistrzów"

Dodano: 2014-12-08
Zakopiańska policja ostrzega przed oszustami podającymi się w Internecie za właścicieli kwater w popularnych miejscowościach wypoczynkowych, także w Zakopanem - przed wyjazdem na świąteczne wakacje pod Giewont warto przekonać się, czy oglądany w internecie pensjonat faktycznie istnieje. Warto to zrobić przed wpłaceniem zaliczki, najpóźniej przed samym wyjazdem.

- Niektóre pensjonaty i pokoje gościnne można sprawdzić na stronie Urzędu Miasta Zakopane w zakładce 'Sprawdź kwaterę' - piszą zakopiańscy policjanci w specjalnym komunikacie. - Można również samodzielnie sprawdzić w Internecie czy taki obiekt tam się znajduje przy pomocy wielu dostępnych programów oferujących mapy i zdjęcia budynków. Sprawdzajmy na stronie z ofertą, czy znajduje się tam telefon stacjonarny oraz imię i nazwisko właściciela, a przede wszystkim nr konta bankowego.

Czujność powinny wzbudzić strony, na których nie ma informacji kontaktowych z wyjątkiem numeru telefonu, także niska cena powinna zapalić nam w głowie światełko alarmowe.

- Oszuści z reguły próbują zebrać jak najwięcej zaliczek od potencjalnych klientów, dokonują "rezerwacji-widmo" często w tym samym terminie i uciekają z pieniędzmi – ostrzega policja. - Zaliczkę wpłacajmy jedynie na konto bankowe z właściwymi danymi. Każda propozycja alternatywnych form przelania zaliczki (np. Western Union) powinna wzbudzić nasze podejrzenia.

Także rezerwując pobyt z dużym wyprzedzeniem nie zetkniemy się raczej z ofertą naciągaczy. Ci aktywizują się szczególnie tuż przed samymi świętami, by żerować na ogarniętych paniką klientach, którzy - chcąc za wszelką cenę znaleźć wolne miejsca - często tracą czujność i zdrowy rozsądek.

« Wróć zobacz więcej aktualności »