Turystyka
Dodano: 2016-01-09

Dolina Chochołowska - największa w polskich Tatrach

Dolina Chochołowska, leżąca na zachodnim skraju polskiej części Tatr Zachodnich liczy około 11 km długości i około 35,6 km2 powierzchni - jest najdłuższa i największa dolina w polskich Tatrach.

czytaj więcej »

Dodano: 2015-04-07

Rośliny bieszczadzkie

Flora roślin naczyniowych (kwiatowych) Bieszczadzkiego Parku Narodowego obejmuje około 700 gatunków. Stwierdzono tu również wiele gatunków mchów, porostów, grzybów i innych roślin niższych. Wiele gatunków ma na terenie BPN, bądź też w sąsiednich obszarach Wysokich Bieszczadów jedyne, lub jedne z nielicznych w Polsce stanowiska.

czytaj więcej »

Dodano: 2015-02-04

Sudety - kraina równin, skalnych labiryntów i kopalni pełnych skarbów...

Sudety to mozaika większych i mniejszych pasm górskich o zindywidualizowanym charakterze. Z jednej strony wznoszą się tu masywne Karkonosze i fantazyjne, pełne skalnych dziwolągów Góry Stołowe, z drugiej przestrzenne, łagodne, zielone pasma Gór Orfickich czy Bialskich.

czytaj więcej »

Dodano: 2015-02-02

Krajobraz Bieszczad

Bieszczady reprezentują krajobraz wysokich gór rusztowych, których charakterystyczną cechą jest występowanie długich grzbietów, ciągnących się, niemal równolegle do siebie, z pół­nocnego zachodu na południowy wschód.

czytaj więcej »

Dodano: 2015-01-28

Bieszczady - "Beschad alpes Poloniae"

Bieszczady - "Beschad alpes Poloniae", jak określa je dokument historyczny z XIII wieku, są obok Pogórza Przemyskiego jedynym w naszym kraju pasmem wschodniakarpackim. W granicach Polski znajduje się tylko niewielka część tych gór - Bieszczady Zachodnie.

czytaj więcej »

1/1